Językowa Akademia Malucha

horizontal break
horizontal break
Językowa Akademia Malucha

To unikalny program

opracowany z myślą o najmłodszych, którego podstawowym założeniem jest nauczanie przez zabawę. Dzieci w najbardziej naturalnym dla siebie procesie – w zabawie – poznają tajniki języka angielskiego, z zakresu leksykalno – słuchowego. Celem zajęć jest przede wszystkim budowanie słownictwa, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz  rozbudzanie w dzieciach postaw etycznych, a wszystko to w miłej, bezstresowej atmosferze.

Językowa Akademia Malucha
horizontal break

Wiek uczestników

dzieci w wieku od 3 do 6 lat w towarzystwie jednego z rodziców.

Językowa Akademia Malucha

Liczebność grupy

4 – 8 dzieci + rodzice

Językowa Akademia Malucha

Materiały

  • Podręcznik „My First English Adventure”
  • Książeczka zabaw i łamigłówek
  • Płyty CD z ćwiczeniami słuchowymi i piosenkami
  • Płyty DVD z ćwiczeniami wizualno-słuchowymi
  • Karty dydaktyczne
horizontal break

O programie

Program Językowej Akademii Malucha oparty jest na longmanowskim wydawnictwie „My English Adventure”, które w zabawny i bogaty sposób zaznajamia dzieci ze słownictwem zebranym w określone bloki tematyczne.

          Bohaterami podręcznika są postacie Disney’owskie – doskonale znane i lubiane nie tylko przez najmłodszych widzów telewizji. Kaczor Donald doprowadzi do niepohamowanego śmiechu, Myszka Mickey wdzięcznie opowie o kolorach, Alladyn zaczaruje domową lampę, a Pies Pluto oprowadzi po świecie zwierząt. Historyjki zawarte w tej bogato ilustrowanej książce nie tylko niosą elementy rozrywkowe, lecz również wprowadzają dzieci w świat relacji międzyludzkich i wartości, szczególnie cenionych w rodzinie, szkole czy gronie rówieśników.

          Książeczka zabaw i łamigłówek zapewnia dodatkowe materiały dydaktyczne, które mogą być używane pod okiem zarówno nauczyciela podczas zajęć grupowych, jak i samych rodziców w domu podczas indywidualnej pracy z dziećmi. Jest ona zbiorem kolorowanek, wycinanek i innych zabaw manualno-plastycznych, zbudowanych tak, aby w rozrywkowy sposób powtarzać z dzieckiem omawiany materiał nauczania.

          Płyty CD i DVD to zbiór dialogów, piosenek, wyliczanek i bajeczek, które dzieci z radością słuchają, wykonują i oglądają doskonaląc w ten sposób swoje umiejętności leksykalne i słuchowe. A o to przecież chodzi!

          48 kart dydaktycznych to jeszcze jedna forma utrwalania poznanego słownictwa, którą można wykorzystać na tyle sposobów, ile tylko jest w stanie podpowiedzieć wyobraźnia.

Językowa Akademia Malucha
Językowa Akademia Malucha
horizontal break

O metodach i organizacji zajęć

Zajęcia na Językowej Akademii Malucha odbywają się raz w tygodniu i z uwagi na możliwości percepcyjne tak małych dzieci trwają maksymalnie 45 minut. Grupy są budowane w zależności od wieku dzieci oraz ich umiejętności. Mają one zwykle charakter rówieśniczy, zaś ich wielkość nie przekracza 8 dzieci. Na zajęciach obecni są rodzice i zazwyczaj zapraszani są przez nauczyciela do wspólnej zabawy i nauki.

        Pamiętając o ogromnym potencjale energetycznym dzieci, a także ich tendencji do częstego i szybkiego rozkojarzania się, zajęcia przewidują różnego typu gry i zabawy muzyczno-ruchowe. Ponadto nic tak nie motywuje dzieci jak zdrowa konkurencja, stąd liczne konkursy dopasowane do potrzeb i umiejętności ich uczestników. Nie ma przegranych za to są nagrody… A dzieciom to bardzo odpowiada! Dodatkową atrakcją zajęć na Językowej Akademii Malucha jest organizacja takich świąt jak Mikołajki, Halloween czy urodzinki.

Językowa Akademia Malucha
horizontal break

Lektorzy

Zajęcia Językowej Akademii Malucha prowadzą absolwenci filologii angielskiej z dodatkowym dyplomem pedagogiki, którzy dodatkowo ukończyli odpowiednie szkolenie i praktykę do pracy z małymi dziećmi.

Językowa Akademia Malucha

Bezpłatna lekcja pokazowa

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną lekcję pokazową, dzięki której poznasz i zrozumiesz nasze metody nauczania. Lekcja pokazowa jest bezpłatna i niezobowiązująca.